Om oss
Sätila El-Service AB är ett familjeföretag med över 40 års erfarenhet. Vi utför de flesta förekommande elinstallations- och servicearbeten. Vi tycker att den personliga kontakten med kunden i centrum är viktig och tillsammans med våra duktiga och kompetenta medarbetare är vår målsättning att ha en hög kvalitetsnivå både på arbete och material.

Tag gärna kontakt med oss: 0301-425 51

Krister Johansson, krister@satilaelservice.se, 070-527 65 51

Medarbetare

Erik Blell, erik@satilaelservice.se, 070-529 75 51
Erik Johansson, erik.j@satilaelservice.se, 070-090 65 51
Emanuel Damberg, emanuel@satilaelservice.se, 070-564 55 51
Daniel Linnemyr, daniel@satilaelservice.se, 072-573 30 29
Kjell-Åke Larsson, brennabo@me.com, 070-643 92 70
Henrik Wallentheim, henrik@satilaelservice.se, 070-782 65 51
Martin Johansson, martin@satilaelservice.se, 070-515 95 51
Oliver Lindholm, oliver@satilaelservice.se, 079-075 75 51
Markus Lindberg Blidevik, markus@satilaelservice.se, 079-079 75 51
Lucas Bjarneteg, lucas@satilaelservice.se, 079-074 05 51
Gustaf Arnarson, gustaf@satilaelservice.se, 079-073 85 51
Karin Andersson, karin@satilaelservice.se, 073-028 81 88

Affärsidé

Utveckla, tillverka och marknadsföra allt inom el för att fortsätta tillväxen av verksamheten.

Vision

Skapa effektiva lösningar som bidrar till bättre kundnytta.

Värdegrund

Starkt kundfokus.
Ärlighet mot kunder och medarbetare.
Innovativt tänkande.

Vi är medlemmar i EIO