Om oss
Sätila El-Service AB är ett familjeföretag med över 45 års erfarenhet. Vi utför de flesta förekommande elinstallations- och servicearbeten. Vi tycker att den personliga kontakten med kunden i centrum är viktig och tillsammans med våra duktiga och kompetenta medarbetare är vår målsättning att ha en hög kvalitetsnivå både på arbete och material.

Tag gärna kontakt med oss: 0301-425 51

Krister Johansson, krister@satilaelservice.se, 070-527 65 51

Medarbetare

Erik Blell                           erik@satilaelservice.se                  070-529 75 51

Erik Johansson             erik.j@satilaelservice.se                070-090 65 51
Emanuel Damberg      emanuel@satilaelservice.se        070-564 55 51
Henrik Wallentheim    henrik@satilaelservice.se             070-782 65 51
Martin Johansson        martin@satilaelservice.se            070-515 95 51
Lucas Bjarneteg            lucas@satilaelservice.se                079-074 05 51
Karin Andersson           karin@satilaelservice.se                073-028 81 88
Kjell-Åke Larsson          kjell-ake@satilaelservice.se        070-643 92 70

Affärsidé

Utveckla, tillverka och marknadsföra allt inom el för att fortsätta tillväxen av verksamheten.

Vision

Skapa effektiva lösningar som bidrar till bättre kundnytta.

Värdegrund

Starkt kundfokus.
Ärlighet mot kunder och medarbetare.
Innovativt tänkande.

Vi är medlemmar i EIO