Om oss
Sätila El-Service AB är ett familjeföretag med över 40 års erfarenhet. Vi utför de flesta förekommande elinstallations- och servicearbeten. Vi tycker att den personliga kontakten med kunden i centrum är viktig och tillsammans med våra duktiga och kompetenta medarbetare är vår målsättning att ha en hög kvalitetsnivå både på arbete och material.

Tag gärna kontakt med oss: 0301-425 51

Krister Johansson, krister@satilaelservice.se, 070-527 65 51

Medarbetare

Åke Johansson, ake@satilaelservice.se, 070-544 25 51
Erik Blell, erik@satilaelservice.se, 070-529 75 51
Erik Johansson, erik.j@satilaelservice.se, 070-090 65 51
Emanuel Olsson, emanuel@satilaelservice.se, 070-564 55 51
Daniel Linnemyr, daniel@satilaelservice.se, 072-573 30 29
Kjell-Åke Larsson, brennabo@me.com, 070-643 92 70
Ulla Johansson, ulla@satilaelservice.se, 070-393 31 20
Karin Andersson, karin@satilaelservice.se, 073-028 81 88

Affärsidé

Utveckla, tillverka och marknadsföra allt inom el för att fortsätta tillväxen av verksamheten.

Vision

Skapa effektiva lösningar som bidrar till bättre kundnytta.

Värdegrund

Starkt kundfokus.
Ärlighet mot kunder och medarbetare.
Innovativt tänkande.

Vi är medlemmar i EIO